VISION X EXPLORA 10" LIGHT BAR DOUBLE ROW W/ DUAL-COLOR DRL & WIRING HARNESS
Explora Series lights were purpose-built to deliver modern styling in a completely customizable platform giving everyday drivers unprecedented versatility at an affordable price point. Switchback dual-color DRLs, multi-color lens options, and multi-color trim rings provide unlimited customization that are guaranteed to match you build. Add to that an impressive beam performance and internal relay system and you can clearly see why Explora is a whole new breed.  
Explora Series lights were purpose-built to deliver modern styling in a completely customizable platform giving everyday drivers unprecedented versatility at an affordable price point. Switchback dual-color DRLs, multi-color lens options, and multi-color trim rings provide unlimited customization that are guaranteed to match you build. Add to that an impressive beam performance and internal relay system and you can clearly see why Explora is a whole new breed.  
- X-Drive LEDS : 5,400 Lumens, Dual-Color DRL, Switch-back Technology, Swappable Lens System, Custom Trim Colors, Internal Relay With Modular Switching
| Attributes | |
| Alternative Part Number | 9964485 |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer - www.P65Warnings.ca.gov |
| Country of Origin (Primary) | CN |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Color | Black |
| Includes | LED Light Bar, Wiring Harness, Mounting Hardware |
| Input Voltage | 11-32V DC |
| IP Rating | IP68/69K |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Light Beam Pattern | Driving |
| Maximum Amperage Draw | 6.67A |
| Raw Lumens | 5400 lm |
| SDR Required Flag | N |
| Wattage | 80W |
| GTIN | 00887009964485 |