VISION X EXPLORA 10" LIGHT BAR SINGLE ROW W/ DUAL-COLOR DRL & WIRING HARNESS
pink.
pink.
- X-Drive LEDS : 2,700 Lumens, Dual-Color DRL, Switch-back Technology, Swappable Lens System, Custom Trim Colors, Internal Relay With Modular Switching
| Attributes | |
| Alternative Part Number | 9964508 |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer - www.P65Warnings.ca.gov |
| Country of Origin (Primary) | CN |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Color | Black |
| Includes | LED Light Bar, Wiring Harness, Mounting Hardware |
| Input Voltage | 9-33V DC |
| IP Rating | IP68/69K |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Light Beam Pattern | Driving |
| Maximum Amperage Draw | 3.33A |
| Raw Lumens | 2700 lm |
| SDR Required Flag | N |
| Wattage | 40W |
| GTIN | 00887009964508 |