7.5" Strip Light Hard Wire
The Vision X 7.5 XIL-SL7.5 , flood beam pattern that offers you a very wide amount of light with not as much distance, and black aluminum housing. The XIL-SL7.5 comes with a standard warranty, and weighs .56 pounds.
The Vision X 7.5 XIL-SL7.5 , flood beam pattern that offers you a very wide amount of light with not as much distance, and black aluminum housing. The XIL-SL7.5 comes with a standard warranty, and weighs .56 pounds.
- Touch activation option | Lightweight aluminum housing | Bright smooth glow | 7.5" and 12" lengths available
- Universal application
- Compact design
| Attributes | |
| Add-on | N/A |
| Alternative Part Number | 9167534 |
| Amp draw | 0.16A |
| Beam pattern | Ultra Wide Flood |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer - www.P65Warnings.ca.gov |
| Country of Origin (Primary) | KR |
| Effective Lumens | 129 lm |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Color | Black |
| Includes | Strip Light |
| Input Voltage | 9-32V DC |
| IP Rating | IP68 |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| Operating Temperature | -20 Celsius +65 Celsius |
| Raw Lumens | 141 lm |
| SDR Required Flag | N |
| Watts | 2W |
| GTIN | 00887009167534 |